Usługi

Jesteśmy ekspertami i pasjonatami technologii 3D. Dzięki temu możemy zagwarantować, że jakość dostarczanych przez nas usług będzie stała na najwyższym poziomie. Poniżej znajdą Państwo szczegółowy opis tego co oferujemy w różnych obszarach użytkowych 3D z przykładami już zrealizowanych projektów.

Skanowanie 3D

W ramach tej usługi wykonujemy:

 • tworzenie kompletnej chmury punktów i siatki trójkątów obiektu rzeczywistego,
 • precyzyjne pomiary kształtu obiektów rzeczywistych (muzealnych, medycznych jak i przemysłowych) do zastosowań inżynierii odwrotnej, szybkiego prototypowania oraz na potrzeby archiwizacji,
 • wizualizacja 3D i przygotowanie dokumentacji elektronicznej obiektów rzeczywistych przy użyciu skanera ( skanowanie wykonujemy u nas w biurze lub na miejscu u klienta),
 • modyfikacje modeli 3D uzyskanych w procesie skanowania 3D zgodnie z podaną przez klienta specyfikacją zmian,
 • przygotowanie modeli CAD na podstawie dostarczonego modelu rzeczywistego,
 • naprawa skanów 3D (usuwanie zanieczyszczeń, usuwanie dziur, naprawa siatki, wygładzanie powierzchni itp.),
 • szkolenia z zakresu skanowania i obsługi oprogramów takich jak Geomagic, Leios 2, itp.

 

W swojej pracy wykorzystujemy skanery 3D takich marek jak Artec, LMI Technologies, Shining 3D dzięki czemu jesteśmy bardzo elastyczni jeśli chodzi o skanowanie 3D obiektów o zróżnicowanych rozmiarach i fakturze.

Usługa skanowania 3D bardzo często jest pierwszym etapem realizacji większego projektu, w którym przewiduje się dalszą pracę z obiektami zeskanowanymi związaną z modelowaniem lub drukowaniem 3D.

Poniżej mogą Państwo zobaczyć przykładowe skany ze zrealizowanych przez nas projektów oraz odnośniki do ich szczegółowych opisów.

 

 

Drukowanie 3D

W ramach tej usługi wykonujemy:

 • przygotowanie graficznych modeli 3D do wydruku na drukarce 3D (m.in. naprawa modelu),
 • pełny proces inżynierii odwrotnej wraz z produkcją modelu rzeczywistego w technologii FDM (Fused Deposition Modeling),
 • wydruk dowolnego obiektu w technologii FDM dowolnym filamentem,
 • doradztwo techniczne w procesie drukowania,
 • szkolenia z druku 3D na podstawie drukarki firmy URBICUM.

 

Technologia druku 3D sprawdza się w wielu dziedzinach przemysłu, nauki, medycyny, sztuki i innych. Pozwala na wytworzenie elementów w wielu rozmiarach i kształtach z wykorzystaniem różnorodnych surowców. Elementy te mogą być też obdarzone właściwościami mechanicznymi (tłoki, mechanizmy zegara) co dodatkowo poszerza obszar zastosowania tej technologii.

Poniżej zamieszczamy przykładowe wydruki wykonane w naszej pracowni. (zdjęcia ze strony)

Podobnie jak w przypadku skanowania 3D, możemy zaprezentować kilka ze zrealizowanych przez nas projektów, w których jednym z etapów było wykonanie wydruków 3D.

 

Modelowanie 3D

W ramach tej usługi wykonujemy:

 • projektowanie modeli 3D na podstawie dostarczonej dokumentacji lub specyfikacji wymagań klienta,
 • re-modeling modeli 3D (dostarczonych przez klienta lub uzyskanych z przedmiotów rzeczywistych w procesie skanowania),
 • dokumentację techniczną (rysunki wykonawcze i złożeniowe, elektroniczne modele 3D z dokumentacji 2D, wizualizacje modeli 3D, instrukcje obsługi , katalogi części itp.),
 • doradztwo techniczne i wsparcie w zakresie sporządzania dokumentacji technicznej.

 

Możliwości obróbki i różnorakiej prezentacji modeli 3D jest mnóstwo. Modelowanie na podstawie dokumentacji technicznej 2D lub specyfikacji wymagań klienta zaczyna się od modelu NURBS (Non Uniform Rational Basis Spline), a potem dopiero tworzy się siatkę trójkątów i chmurę punktów.

Gdy mamy już gotowy model będący reprezentacją graficzną przedmiotu rzeczywistego, możemy go dowolnie modyfikować celem dostosowania go do nowych potrzeb klienta. Tak przekształcony model możemy wydrukować na drukarce 3D i w szybki sposób otrzymać prototyp nowego modelu.      

 

Powyższa lista usług, to tylko część z wielu możliwych zastosowań technologii 3D w różnych dziedzinach biznesowych. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami, podczas którego porozmawiamy o Państwa potrzebach i postaramy się zaproponować model współpracy, który spełni Państwa oczekiwania. Zapraszamy też na stronę z referencjami, gdzie znajdą Państwo szczegółowe opisy zrealizowanych przez nas projektów.